Izviđač se "izgubio" u Visokom

Rukomet 24. feb 201821:21 > 21:29
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Bosne iz Visokog pobedili su prvoplasirani Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 22:18 (11:11), u okviru 13. kola prvenstva BiH.

Veliko iznenenađenje napravili su rukometaši iz gradića poznatog po „piramidama“, pošto su naneli treći poraz u sezoni ekipi Izviđača.

Bosna je prelomila utakmicu u drugom poluvremenu, dok je u prvih 30 minuta viđena izjednačena igra.

Posebno je odlična bila igra Bosne u odbrani, koja je rukometašima iz Ljubuškog u prvom delu drugog poluvremena dozvolila samo dva gola.

U redovima domaćih nešto bolji od drugih su bili Čolo, Harmandić i Omanović sa po šest pogodaka.

Izviđač ima 30 bodova na prvom mestu na tabeli, dok je Bosna šesta sa 19 bodova pre nekompletiranog kola.

Ostali rezultati: Bosna – Vogošća 24:35 (16:17), Derventa – Maglaj 28:26 (12:13).