Asobal: Barselona ne staje, ubedljiv i Ademar Leon

Rukomet 21. mar 201822:40 > 22:42
Getty Images/Sascha Steinbach

Rukometaši Barselone deklasirali su Frigorifikos Moraso rezultatom 36:21 i tako ostvarili 22. pobedu u 23. kolu prvenstva Španije.

Aktuelni šampion je već u prvom poluvremenu bio siguran, da bi u nastavku ubacio u petu brzinu i zabečležio ubedljiv trijumf.

Katalonski klub je predvodio Valero Rivera sa 13 golova, dok se na drugoj strani istakao Nikola Protić sa šest.

Barselona je ubedljiva na čelu tabele sa 45 bodova, 12 više od Ademar Leona, koji je sa 32:24 bio bolji od Teukra. Frigorifikos Moraso je na samom začelju sa samo osam bodova.

Najbolji u pobedi Ademar Leona bio je Alehandro Kostoja Rodriges sa devet golova, dok su u poraženom timu bolji od ostalih bili Huan Karlos Kintas, Samjuel Gomes i Danijel Ernandes Mendes sa po četiri pogotka.

U ostalim utakmicama odigranim u sredu, Anaitasuna je pobedila Benidorm sa 26:24, dok je Granoljers bio bolji od Ueske sa 31:26.