Metalurg prvi pratilac Vardara u Makedoniji

Vesti rukomet 23. maj 201821:37 > 21:39
Alex Grimm/Getty Images

Rukometaši Metalurga pobedili su Eurofarm Rabotnik rezultatom 29:27 u njihovom drugom meču plej-ofa i tako obezbedili zvanje vicešampiona Makedonije.

Titula šampiona je odavno rezervisana za Vardar, a Metalurg je sada siguran na drugom mestu sa 19 bodova. Rabotnik je ostao na trećem mestu sa 13 bodova.

Susret između Metalurga i Rabotnika drugi je međusobni za dva tima u poslednjih nedelju dana, a tim iz Skoplja je slavio i u prethodnom u Kupu Makedonije.

Metalurg je odmah nametnuo svoj ritam, ali su se gosti probudili i stigli do izjednačenja 10:10. Na poluvremenu je domaći tim vodio 13:12, a Filip Kuzmanovski je započeo seriju Metalurga u nastavku. Razlika je do kraja utakmice ostala od dva do tri pogotka, ali trijumf vicešampiona nije doveden u pitanje.

Najbolji u trijumfu Metalurga bili su Halil Jaganjac i Ante Tokik sa po sedam pogodaka, dok se na drugoj strani istakao Elmir Gradžan sa 11 golova.

Do kraja sezone, Metalurg čekaju susretu sa Pelisterom i Vardarom.

U utakmicama za opstanak, drugi tim Metalurga je pobedio Radovis 36:22, dok su Prilep i Vardar junior igrali nerešeno 25:25.