U20 EP: Srbija na kraju osma

Rukomet 29. jul 201811:57 > 11:59
Printscreen

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije zauzela je osmo mesto na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, pošto je u borbi za sedmu poziciju poražena od Islanda rezultatom 30:27.

Izabranici Nenada Maksića odlično su se držali do poluvremena, pošto su imali gol zaostatka u odnosu na Islanđane, a u nastavku su potpuno pali. Selekcija Islanda je u prvih deset minuta drugog perioda uspela da pobegne na 22:16 i od tada je prednost čuvala bez problema.

Igrač utakmice bio je Petur Haugson sa devet golova. Sigtor Jonson je dodao šest, a Arnar Gudmunson sa četiri.

Kod reprezentacije Srbije istakao se Aleksa Maksić sa osam pogodaka, dok je Đorđe Pisarić imao šest.

Samu završnicu Evropskog prvenstva u Sloveniji možete da pratite na kanalima Sport Kluba. Od 17.30 u finalu se sastaju Francuska i Slovenija, a dva i po sata ranije utakmicu za treće mesto igraju Nemačka i Portugal.