SP U18: Nemačka šokirala Hrvatsku, pobeda Crne Gore

Vesti rukomet 15. avg 201822:44 > 22:49
RSCG

Rukometašice Hrvatske bile su na pragu plasmana u četvrtfinale Svetskog šampionata, ali su na volšeban i čudan način poražene od Nemačke sa 25:24. Crna Gora je u razigravanju od 17. do 24. mesta pobedila Argentinu sa 25:15.

Rukometašice Hrvatske su igrale sjajno u prvom poluvremenu. Sve linije tima su funkcionisale odlično – Hrvatska je vodila sa 14:9 i delovalo je da sigurnim koracima grabi među osam najboljih selekcija planete.

Umesto toga usledio je šok, ukometašice Hrvatske su pomislile da je sve gotovo, a Nemice su u drugom poluvremenu igrale izvanredno. Odbrana je bila granitna, nizali su se golovi iz tranzicije, pa je na četiri minuta pre kraja Nemačka vodila sa 23:22.

Usledila je neizvesna završnica, Hrvatska je izjednačila na 24:24, Nemice postigle gol, a Hrvatice nisu u poslednjem napadu, pa će se boriti za plasman od 9. do 16. mesta.

Crna Gora je u razigravanju od 17. do 24. mesta pobedila Argentinu sa 25:15, a naredni rival izabranicama Bojane Popović biće selekcija Čilea.