EHF Ž: Jagodina mora u EHF kup

Rukomet 8. sep 201821:09 > 21:13
Alex Grimm/Getty Images

Rukometašice Jagodine neće igrati u EHF Ligi šampiona, pošto su polufinalu kvalifikacionog turnira poražene od SCM Krajove 31:18.

Srpske šampionke nisu mogle da pariraju rivalkama iz Rumunije. Posle 30 minuta, Krajova je imala 19:10 i već tada je pitanje pobednika bilo rešeno.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Trifunovićeva sa 8 golova, dok su Nikolićeva i Zamfir postigle po pet.

Za Jagodinu, Mitrovićeva je postigla pet, a Glišovićeva četiri.

Jagodinke sada očekuje borba za treće mesto kvalifikacija i plasman u treću rundu EHF Kupa. U slučaju da budu poražene u tom duelu od Muratpaše, igraće u drugoj rundi tog takmičenja.

Za razliku od njih, Podravka Koprivnica iz Hrvatske je savladala pomenutu Muratpašu 35:22 i ona će u finalu kvalifikacionog turnira imati mogućnost da se domogne grupne faze Lige šampiona. Rival će joj biti Krajova.

Na drugom kvalifikacionom turniru, rukometašice Bitighajma plasirale su se u finale pobedom nad Bera Berom iz Španije 33:27. Nemački tim će u borbi za plasman u grupnu fazu LŠ igrati protiv MKS Lublina iz Poljske, koji je u polufinalu savladao Salerno 28:17.

Bera Bera i Salerno će igrati za treće kolo EHF kupa.