ASOBAL: Barsa demolirala Kuenku

Vesti rukomet 16. sep 201819:14 > 19:20
Sascha Steinbach / Stringer

Rukometaši Barselone ubedljivo su savladali Kuenku sa 43:22 u drugom kolu španske ASOBAL lige i tako zadržali maksimalan učinak od starta prvenstva.

Osmostruki uzastopni šampion Španije nije imao problema protiv Kuenke. Od starta meča je nametnuo svoj ritam i dominirao terenom. Prednost je rasla iz minuta u minut, na poluvremenu je bilo 24:7 i pitanje pobednika je već tada bilo rešeno.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleiš Gomes Abeljo sa devet golova, pratio ga je Kamip Sipržak sa šest, dok je gol manje postigao Jure Dolenec.

Za Kuenku, kojoj je to i drugi poraz od starta sezone, Leonardo Dutra Fereira je bio najefikasniji sa osam golova, a Lukas Dario Moskarijelo je bio precizan pet puta.

U drugom meču između Atletiko Valjadolida i Bidasoe Irun nije bilo pobednika – 24:24.

Adrijan Fernandes Klemente sa sedam i Dijego Kamino de la Kal sa pet golova bili su najbolji kod domaćih, dok je za goste Esteban Joakin Salinas Munjos meč završio sa pet golova.

Ovo je prvi remi za oba tima, posle pobeda u prvom kolu, i sa po tri boda nalaze se u grupi ekipa od drugog do sedmog mesta.