Rukometašicama Bekamenta prvi Superkup Srbije

Rukomet 30. sep 201818:12 > 18:20
Alex Grimm/Getty Images

Rukometašice Bekament Bukovičke Banje pobednice su prvog Superkupa koji je organizovan u ženskoj konkurenciji. Uzbudljivih 60 minuta u Mionici završeno je rezultatskim egalom 30:30, pa je ekipa iz Aranđelovca do prvog trofeja u sezoni došla posle boljeg izvođenja sedmeraca 35:34 protiv Jagodine.

Sastav iz Aranđelovca bolje je otvorio meč i posle šest minuta stekao prednost od tri gola, 2:5. Odgovorile su aktuelne šampionke Srbije, rukometašice Jagodine, zahvaljujući odbranama raspoložene Jelene Đurašinović serijom 6:0, pa je u 13. minutu na semaforu stajalo 8:5 u korist izabranica Dragana Markova. Za najvećih +5 za Jagodinke, 14:9, pogodila je Jelena Gojković, sedam minuta pre odlaska na odmor. Iako je ekipa iz Aranđelovca prišla na gol zaostatka, nominalni domaćin je uspešno sačuvao stečenu prednost posle prvog dela igre 15:13.

Odbile su Jagodinke početni nalet rivala u nastavku susreta, da bi posle sedam minute igre na svom kontu imale +4, 19:15. Drugo poluvreme proteklo je u vođstvu aktuelnih šampionki Srbije. Zahvaljujući Bojani Milić, Aranđelovčanke su držale rezultatski priključak, a Milica Rančić na isteku 59. minuta donela je izjednačenje svom timu, 30:30. Loše su rukometašice Jagodine organizovale poslednji napad, pa je Bekament imao 15 sekundi da dođe do trijumfa. Udarac Maje Radoičić zaustavila je Jelena Đurašinović za rezultatski egal nakon 60 minuta igre, 30:30.

Pristupilo se izvođenju sedmeraca, u kojem su se bolje snašle rukometašice Bekamenta. Katarina Stepanović pogodila je na početku šeste serije, dok je udarac Jelene Gojković završio na prečki, za konačan trijumf ekipe iz Aranđelovca rezultatom 35:34.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Bojana Milić sa osam pogodaka, dok se u redovima Jagodine Jelena Gojković osam puta upisala u listu strelaca.