Remi Srbije i Belgije na startu kvalifikacija za EP

Vesti rukomet 24. okt 201819:40 > 19:54
RSS

Rukometna reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa Belgijom u prvom meču druge faze kvalfikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

U sjajnoj atmosferi u „Kristalnoj dvorani“ u Zrenjaninu rukometaši Srbije i Belgije igrali su 27:27 (15:14).

Izabranici selektora Nenada Peruničića su imali blagu inicijativu tokom prvog poluvremena, kada su imali prednost od +3, ali nisu mogli da se odlepe na veću razliku. Nakon prvih 30 minuta je bilo plus jedan, dok su Belgijanci u nastavku bili uporni, pa su na nekoliko minuta pre kraja došli do dva gola prednosti (26:24).

Poslednjih nekoliko napada se igralo gol za gol, a bod Srbiji je uspeo da donese Lazar Kukić, koji je postavio konačnih 27:27.

Lazar Kukić je bio i najefikasniji u timu Srbije sa šest pogodaka, dok su po pet golova za Orlove postigli Nemanja Ilić i Ivan Mošić.

U timu Belgije Damijan Keziora je bio strelac osam golova, a Tom Robins pet puta.

Sledeći meč u kvalifikacijama Srbija igra za četiri dana protiv Švajcarske u Cugu, dok će istog dana u drugoj utakmici grupe 2 igrati i Belgija i Hrvatska.