Lovćen slavio protiv Partizana u Tivtu

Vesti rukomet 3. nov 201819:41 > 19:43
sport klub

U velikom derbiju šampionata Crne Gore u rukometu, Lovćen je kao gost pobedio Partizan u Tivtu sa 29:26. Cetinjani su sačuvali oreol nepobedivosti, imaju skor od 5/0, dok je Partizan sada na 2/3.

Lovćen je sjajno otvorio meč i u potpunosti kontrolisao dešavanja na parketu u prvom poluvremenu. Briljirao je na golu Vuko Borilović. Lovćen je uspevao da stigne do golova iz tranzicije, znalački je koristio činjenicu da je Partizan u prvih dvadesetak minuta imao pet puta isključenje i igrača manje na terenu, pa je na semaforu u završnici prvog poluvremena pisalo 15:8 za Lovćen. Na kraju tog perioda igre – 16:10.

Uz sjajnog Borilovića koji je imao više od deset odbrana u ovom periodu igre, za realizaciju iz brzih kontri pobrinuli su se Draško Kaluđerović sa četiri, Balša Perović i Aleksandar Mrvaljević sa po tri gola. Što se Partizana tiče, najefikasniji u prvom poluvremenu bio je Gavrilo Samardžić sa tri gola. Udarne igle Tivćana kada je napad u pitanju, Đorđo Peruničić, Nemanja Drakulović i Aleksa Perišić su u prvom poluvremenu zajedno postigli tri gola. Drakulović dva, Peruničić jedan.

Tivćani se nisu predavali, uspeli su sredinom drugog poluvremena da smanje na 18:22. Nastojali su da uvedu meč u neizvesnu završnicu, ali rukometaši Lovćena su znalački čuvali kapital koji su stekli u prvom poluvremenu. Ostalo je još mnogo da se igra do kraja sezone, ali je branilac duple krune, Lovćen sa Cetinja, pokazao da se neće odreći i da sa pravom slovi za najvećeg favorita za osvajanje oba trofeja, drugu sezonu za redom.

Najefikasniji u sastavu Lovćena bili su Draško Kaluđerović i Mirko Radović sa po sedam golova. Dobro su ih pratili Balša Perović i Aleksandar Mrvaljević sa po tri. Partizan su bezuspešno od poraza pokušali da spasu Nemanja Drakulović sa šest, Gavrilo Samardžić i Veselin Drakulović sa po pet, odnosno Đorđo Peruničić koji se četiri puta upisao u listu strelaca.

U drugom meču koji je bio na programu u subotu Komovi su pobedili Ivangrad sa 28:26. Aleksandar Bakić reprezentativac Crne Gore je bio centralna figura u timu Komova sa devet golova, dok je šest postigao Vladan Kastratović. Kod Ivangrada, raspoloženi za igru u napadu bili su Nemanja Đuričković i Igor Marsenić sa po četiri gola.

U nedelju će snage odmeriti Jedinstvo iz Bijelog Polja i Budvanska rivijera. U ovom kolu slobodan je Mornar 7 iz Bara.