LŠ: Debakl šampiona Evrope u Nemačkoj

Rukomet 7. nov 201821:56 > 22:17
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Aktuelni šampion Evrope Monpelje nastavlja sa očajnim rezultatima u Ligi šampiona. Ovog puta francuskom predstavniku meru je uzeo Rajn Nekar, pošto je slavio 37:27.

Nemci su od samog starta krenuli agresivno i praktično odmah poveli sa tri gola prednosti (4:1). Sredinom poluvremena bilo je i pet razlike, ali su gosti uspeli do poluvremena da smanje na 16:13. U nastavku ista priča. Postepeno dizanje razlike do krajnjih 10.

Kod pobednika najefikasniji bili su Gudjon Valur Sigurdson i Janik Kolbaher sa po 11 i devet golova. Na drugoj strani Melvin Ričardson sa 10 golova. Rajn Nekar je na deobi prvog mesta Grupe A sa 10 bodova koliko imaju Barselona i Vardar, ali uz utakmicu manje, dok je Monpelje na začelju sa jednim bodom, kao i Kristijanštad, ali uz utakmicu manje.