EHF LŠ (Ž): Ljubljančanke nemoćne pred Đerom

Rukomet 10. nov 201819:44 > 19:45
Alex Grimm/Getty Images

Rukometašice Krim Merkatora iz Ljubljane doživele su drugi poraz u EHF Ligi šampiona, pošto je bolja od njih u petom kolu tog takmičenja bila ekipa Đera sa 32:23.

Branilac titule je bio nemilosrdan od starta utakmice u Sloveniji i već posle prvih 30 minuta stekao šest golova prednosti, da bi u drugom poluvremenu rutinski priveo meč kraju.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Taleska Amorim sa sedam golova, dok je Kornelija Grot imala šest.

Kod Krima, Nina Zulić je postigla sedam pogodaka.

Tim iz Mađarske je zadržao maksimalan učinak i sa 10 bodova je prvi na tabeli grupe C. Krim je drugi sa pet poena. I jedna i druga ekipa je već obezbedila plasman u drugi krug.

Duel Bresta i Kopenhagena, u okviru grupe B, završen je nerešeno 28:28. dok je Mec u grupi A bio ubedljiv ubedljiv protiv Larvika na gostovanju 31:21.