EP: Srpkinje sjajne protiv Danske, dalje sa dva boda

Rukomet 4. dec 201820:49 > 22:36
RSS

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je u trećem kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj Dansku rezultatom 30:25, pa će u narednu fazu preneti dva boda osvojena na ovom meču.

Srbija je ostvarila veoma važnu pobedu protiv blago favorizovanih Dankinja, koje su od početka do kraja meča bile u rezultatskom zaostatku.

Najefikasnija u srpskom timu bile su Katarina Krpež Šlezak i Andrea Lekić sa po osam golova, dok su Jelena Lavko i Jelena Stoiljković poentirale po četiri puta. Na golu Srbije je sa devet odbrana veoma dobra bila Katarina Tomašević.

Bolja u od drugih u Danskoj je bila Trine Estergard sa šest golova.

Srbija je na kraju kao prva u grupi prošla dalje, pa će u narednoj fazi igrati u grupi I protiv selekcija Rusije, domaćina Francuske i Crne Gore, koje su zauzele prva tri mesta u B grupi.

Srbija će u Nantu najpre igrati protiv Rusije 8. decembra, a onda i protiv Crne Gore dva dana kasnije i na kraju protiv Francuske 12. decembra.

Srpkinje su odigrale odličnih prvih 30 minuta, a ostaje utisak da su mogle da budu i ubedljivije da su realizovale sve šanse, koje su im se ukazale (17:13).

Danska ni u jednom trenutku nije imala vođstvo, dok je Srbija vodila sve vreme i najvišu prednost stekla pred kraj prvog dela igre od +5 (17:12).

Katarina Krpež Šlezak je postigla četiri gola u prvom delu igre uz stopostotni učinak iz šuta, dok su je pratile Andrea Lekić, Jelena Lavko i Slađana Pop-Lazić sa po tri pogotka.

U danskom timu Trine Estegard je u prvom poluvremenu bila nejefikasnija sa četiri gola.

Srpkinje su u odličnom i raznovrsnom ritmu nastavile i u drugom delu igre, proradila je i Katarina Tomašević na golu, dok su napadu vrlo dobre bile Katarina Krpež Šlezak i Andrea Lekić.

Nije Danska imala šanse da uhvati priključak, pa je na šest minuta pre kraja na semaforu pisalo 27:21 za Srbiju. Do kraja nije viđeno mnogo toga, pošto su srpske rukometašice odigrale stabilno i pobedile sa 30:25.

Srbija je obezbedila plasman u narednu fazu takmičenja, u koju je prenela dva boda, koja je osvojila protiv Danske. Dankinje i Šveđanke su učinile isto pošto su napravile krug, ali je Srbija obezbedila prvu poziciju.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića su prethodno u grupi A pobedile Poljsku sa 33:26, ali pošto ova selekcija ne ide dalje, ti bodovi se neće računati.

U drugom kolu je Srbija poražena od Švedske 22:21, a skandinavska selekcija je u utorak u prvom meču dana bila bolja od Poljske 23:22 (10:5).