Solidna Vojvodina ipak bez pobede u Zagrebu

Rukomet 17. dec 201820:49 > 20:57
Printscreen

Rukometaši Vojvodine doživeli su sedmi poraz u SEHA ligi, pošto su u 12. kolu na gostovanju jednom od glavnih favorita za tron Zagrebu poraženi 25:23.

Da nije katastrofalno odigrala prvih 11 minuta u kojima je gubila 7:2 Vojvodina je možda mogla i više da napravi na jednom od najtežih gostovanja u ligi. Uspeli su da se stabilizuju izabranici Borisa Rojevića i da do poluvremena smanje samo na gol zaostatka (12:11). U drugom delu vodila se ozbiljna borba, Zagreb nije imao više od tri gola prednost, ali je Vojvodina preko Čelice propustila šansu u 58. minutu da golom smanji na 24:23 i unese dramu u završnici. Usledila je kontra, koju je Damir Bičanić krunisao golom za 25:22 i novu pobedu hrvatskog šampiona.

Kod domaćih najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa osam golova, dok je Bičanić postigao pet. Na drugoj strani Miloš Grozdanić i Nemanja Vučević po šest puta tresli su mrežu Zagreba. Vojvodina je sedma na tabeli sa 13 bodova, dok je Zagreb na deobi prvog mesta sa Vardarom, pošto obe ekipe imaju po 33 boda.

U drugom meču dana Vardar je u gostima savladao Steauu 34:30.