SP: Švedskoj triler sa Katarom za prvo mesto

Rukomet 16. jan 201922:13 > 22:15
Martin Rose/Getty Images

Švedski rukometaši savladali su Katar rezultatom 23:22 u pretposlednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj.

Tokom celog prvog poluvremena rezultat je bio u egalu, a Šveđani je samo u jednom trenutku uspeo da stigne do plus dva. U nastavku, Katar se ustalio u vođstvu, ali je posle izjednačenja 17:17 Švedska preuzela kontrolu, ali nije mogla da se odvoji.

U jednom trenutku su švedski rukometaši imali i četiri poena prednosti, njihovi rivali su uspeli da im priprete, ali nisu mogli do trijumfa.

Po sedam golova u trijumfu Švedske imali su Lukas Nilson i Matijas Zahrison. Na drugoj strani istakao se Jusef Benali sa osam pogodaka.

Švedska sada ima osam bodova na čelu tabele, dva više od Mađarske, koja je igrala 30:30 sa Egiptom, a te dve reprezentacije obezbedile su plasman dalje pre međusobnog susreta u četvrtak. Mate Lekai je bio najbolji kod Mađara, dok se u redovima Egipta istakao Žeinelbedin.

U jedinoj preostaloj utakmici u okviru grupe D, Argentina je slavila protiv Angole 33:26.

Posle takvog raspleta, po tri boda imaju Egipat i Argentina, a slede ih Katar i Angola sa po dva, a sve četiri reprezentacije u poslednjem kolu imaju šansu da prođu dalje.