SP: Makedonci ispustili Islanđane i drugu rundu

Vesti rukomet 17. jan. 201919:47 > 19:48
Martin Rose, Getty Images

Rukometaši Makedonije izubili su od selekcije Islanda sa 24:22 u meču koji je direktno odlučivao o trećem mestu u B grupi i plasmanu u drugu fazu.

Vodili su Makedonci po isteku prvih 30 minuta sa 13:11, pre svega zahvaljujući golovima Lazarova u samoj završnici. Ipak, brzo po početku drugog poluvremena izjednačili su Islanđani. Na četiri minuta do kraja bilo je 21:21, ali je Gunarson golovima na kraju presudio u korist islandskog tima.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Gunarson sa 10 pogodaka, dok su svi ostali reprezentativci Islanda bili znatno manje razigrani. U makedonskom timu Manaskov i Lazarov imali su po pet golova.

Makedonija je prvenstvo počela sa dve pobede, protiv Japana i Bahreina, ali je potom izgubila od Hrvatske, Španije i u poslednjem kolu od Islanda. Takmičenje će nastaviti u razigravanju za plasman.

Iz B grupe u drugu fazu će i Španija i Hrvatska.