Kauboji ukrotili Špance – Hrvatska prenosi 4 boda

Vesti rukomet 17. jan 201921:58 > 21:58
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Hrvatske upisala je i petu pobedu u B grupi, čime je ostvarila maksimalan učinak u prvoj fazi Svetskog prvenstva. Kauboji su odigrali fantastičan meč u poslednjem kolu, pobedivši Španiju sa 23:19.

Obezbedili su hrvatski rukometaši prvo mesto u grupi, što znači da će u drugi fazu preneti maksimalna četiri boda.

Odlični su u odbrani bili Hrvati, potpuno su zatvorili Špance, koji nisu imali rešenja. Istakao se golman Marin Šego sa 10 odbrana, a u napadu je raspoložen bio Zlatko Horvat koji je postigao osam golova iz toliko pokušaja.

Već posle 15 minuta dalo se naslutiti da su Hrvati ti koji se pitaju za sve na terenu. Od 7:7, golovima Horvata i Muse stiglo se 7:12. Iako je poluvreme završeno sa dva vezana pogotka Španaca, Kauboji su imali tri gola više.

U drugih 30 minuta Hrvati su bez velikih problema održavali stečenu prednost, a veliki trijumf potvrdili su golovima Horvata i Sipića.

U drugoj rundi ekipa Lina Červara takmičiće se u I grupi sa Nemačkom, Francuskom, Španijom, Islandom i Brazilom.