Brazil Hrvatima naneo prvi poraz na prvenstvu

Rukomet 20. jan 201919:33 > 19:54
Jörg Schüler/Getty Images

U trećem kolu grupe E, u drugoj fazi takmičenja, na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj, reprezentacija Hrvatske doživela je prvi poraz protiv selekcije Brazila 29:26.

Brazil je dobro otvorio meč, a ubrzo su došli do prednosti od 8:3, uprkos dobrim odbranama Marina Šega. Červar je zatražio tajm-aut, ali nije uspeo da bitnije promeni tok prvog poluvremena.

Do kraja poluvremena prednost Južnoamerikanaca iznosila je od tri do pet golova, a posle prvih 30 minuta bilo je 17:13.

U nastavku je Hrvatska zaigrala bolje, ali tek u finišu, kada su golom Vrankovića „Kauboji“ stigli do samo -1 – 26:25.

Na kraju je Toledo postigao ključni gol za Brazil koji je stigao do prvog trijumfa u grupi. Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Hanijel Langaro sa 9 golova, a Felipe Borges postigao je 5.

U hrvatskoj selekciji istakao se Domagoj Duvnjak, strelac 6 pogodaka, dok su po 5 dali Luka Stepančić, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek.

Nakon iznenađujućeg poraza Hrvatska se nalazi na trećem mestu grupe iza Nemačke i Francuske, koje imaju po dve pobede i jedan remi. Brazilu je ovo bila prva pobeda u grupi E, nakon neuspeha u mečevima protiv Nemaca i Francuza.

U narednom kolu u ponedeljak Hrvatska će igrati protiv Nemačke, dok će Brazil igrati protiv Španije.

U nedelju je ekipa Makedonije došla do 15. pozicije pobedom nad selekcijom Čilea, dok se Srbija u duelu za 17. mesto sastaje sa reprezentacijom Argentine.