I Argentina bolja od Srbije! Orlovi tek 18. na SP

Rukomet 20. jan 201921:59 > 22:02
Getty Image/Boris Streubel

Rukometna reprezentacija Srbije zauzela je razočaravajuće 18. mesto na Svetskom šampionatu u Nemačkoj i Danskoj.

Ekipa selektora Nenada Peruničića je u Kopenhagenu, u meču za 17. mesto, poražena od selekcije Argentine sa 30:28 (13:15).

Srbija je šampionat završila sa dve pobede, četiri poraza i jednim nerešenim rezultatom, a sudeći po prikazanoj igri u većem delu prvenstva više i nisu zaslužili.

Srbija je posle nešto lošijeg početka meča serijom 5:0 preokrenula i povela 7:3, ali kao i u prethodnim utakmicama brojni padovi skupo su koštali Perunićićev tim.

Argetnina je sredinom drugog poluvremena uspela da nadoknadi tri gola minusa i izjednači na 21:21, a lošu igru rivala u odbrani i potpuno bezidejnu u napadu iskoristili su da posle mnogo vremena povedu 25:24 u 54. minutu.

Orlovi su brzo uzvratili i vratili plus (26:25), a kada je na semaforu pisalo 28:26 malobrojni simpatizeri srpskog tima su se ponadali da će Srbija trijumfom da se oprosti od SP. Međutim, južnoamerička selekcija je serijom 4:0 završila meč i zadala još jedan izzetno bolan udarac srpskom rukometu.

Lazar Kukić je sa 7 golova bio najefikasniji srpski igrač, Vanja Ilić je postigao 5, Nemanja Ilić j4, a Stefan Vujić i Bogdan Radivojević po 3.

Kod Argentinaca Federiko Gaston Fernandez je upisao 10 golova iz isto toliko pokušaja, a Manuel Kriveli 6.