U finalu Kupa branilac trofeja i aktuelni šampion

Rukomet 16. feb 201920:42 > 20:45
Getty Images/Alex Grimm

U finalu Kupa Srbije za rukometašice sastaće branilac trofeja Bekament i aktuelni šampion Jagodina.

Rukometašice Bekamenta braniće trofej osvojen prošle godine u Kupu. Bekament je u polufinalu bio bolji od Zaječara 28:25 (14:12).

Morale su rukometašice Bekamenta prvo da prođu roz veliku borbu protiv Zaječara, ali to se i očekivalo nakon duela koji su dva tima pre nekoliko nedelja odigrale u prvenstvu.

Bekament su do finala predvodile Katarina Stepanović sa 10 i Ana Kojić sa Devet postignutih golova.

Na drugoj strani su se sa po sedam golova istakle Terzić i Stamenić.

Rukometašice Jagodine do finala su došle pobedom protiv Voždovca 24:16 (14:9).

Zahvaljujući čvrtsoj odbrani i raspoloženoj Jeleni Đurašković koja je zabeležila 16 odbrana aktuelne šampionke su brzo stekle ubedljivu prednost. Ipak Voždovac se nije predavao i uz sjajne odbrane Mine Petrrović je uspeo da smanji zaostatak do odlaska na odmor.

U skoro deset prvih minuta drugog poluvremena mreže su mirovale, a odbrane i golmani oba tima su bile sjajne.

U pobedničkom timu se u fazi napada istakla Jelena Gojković sa sedam golova, dok je na drugoj strani najefikansija bila Petrović sa četiri pogotka.

Finale će biti odigrano u nedelju od 18 časova u Smederevu.