LŠ: Sporting u paklu Bukurešta do osmine finala

Vesti rukomet 28. feb 201921:27 > 21:36
Getty Images/Oliver Hardt

Rukometaši Sportinga iz Lisabona savladali su i u Bukureštu ekipu Dinama, rezultatom 27:26 i izborili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Iako su na poluvremenu imali „minus 4” (15:11), uz samo jedan gol prednosti iz prvog susreta (32:31), puleni trenera Uga Kanelje uspeli su da načine preokret u drugom poluvremenu i na kraju stignu do minimalne pobede. Meč je odigran u uzavreloj atmosferi dvorane u Bukureštu, pred više od dve hiljade gledalaca.

U pobedničkom timu osam golova je postigao Kubanac Karol Frankis, inače reprezentativac Katara, dok je mrežu domaćina pet puta pogodio iskusni Španac Karlos Ruesga Pasarin. Ivan Nikčević (38), nekadašnji reprezentativac Srbije, postigao je jedan gol.

Veteran Razvan Gavrilaja šest puta je pogodio mrežu Portugalaca, koliko i snažni Andraš Šaš. Tunišanin Kamel Aluini dodao je četiri gola.

Sporting će u osmini finala (plej-of 6 runda) igrati protiv drugoplasirane ekipe iz A grupe, a to će biti ili mađarski Vesprem, ili skopski Vardar.