SEHA: Vojvodina šokirala Nekse, Đorđić srušio Vardar

Rukomet 5. mar 201920:47 > 20:49
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Rukometaši Vojvodine napravili su veliko iznenađenje i u 16. kolu SEHA lige na svom terenu pobedili su Nekse iz Našica - 26:21 (10:11).

Novosađani su šesti na tabeli sa 19 bodova, dok je hrvatski tim prekinuo seriju od pet trijumfa u regionalnom takmičenju i na deobi je druge pozicije sa Zagrebom sa 36 bodova.

Lale su posle gola minusa na poluvremenu, u nastavku utakmice zaigrale mnogo bolje i na krilima razigranog Strahinje Stankovića stigle do jednog od najznačajnijih trijumfa u sezoni.

Vojvodina je serijom 5:0 u uvodnim minutama drugog poluvremena došla do čtiri gola prednosti (15:11) i povratka za goste više nije bilo.

Stanković je bio najefikasniji sa 9 golova, Miloš Grozdanić je postigao 5, a Stefan Ilić 3. Iskusni Svetislav Verkić je zabeležio 10 odbrana. U timu iz Našica Mario Tomić je zabeležio 8, a Ante Gadža 5 golova.

Veliko iznenađenje viđeno je i u Skoplju, gde je beloruski Nekse savladao lidera prvenstva i branioca titule Vardar 32:30 (17:16).

Tim iz prestonice Severne Makedonije je poražen posle devet uzastopnih pobeda u SEHA ligi najviše zahvaljujući srpskom beku Petru Đorđiću koji je postigao 8 golova. Artsiom Kulak je dodao 4, a Darko Đukić 3 pogotka.

Vardar su predvodili Timur Dibirov i Stas Skube sa po 6 golova, dok je Dejan Milosavljev upisao 7 odbrana.