Rukometaši Vojvodine osvajači Kupa Srbije

Vesti rukomet 24. mar. 201920:26 > 20:28
Rukometni savez Srbije

Rukometaši Vojvodine osvajači su Kupa Srbije 2019. godine.

Najbolja ekipa Srbije u poslednjih šest sezona došla je do petog trofeja najmasovnijeg takmičenja u klupskoj istoriji. Vojvodina je u finalu Kupa savladala pančevački Dinamo 27:22 (14:13) u meču odigranom u Smederevu pred oko 500 gledalaca.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba dva tima. Samo je u jednom trenutku Vojvodina imala dva gola prednosti i to u 19. minutu pri rezultatu 9:7.

Sredinom drugog poluvremena tim Borisa Rojevića uspeo je da slomi otpor Pančevaca. Poslednji priključak Dinamo je imao kod rezultata 18:19 u 41. minutu meča.

Golovi Prodanovića i Mirkovića u 48. minutu su odveli Vojvodinu na 23:19, a Dinamo je ostao bez Veljka Miloševića koji je dobio crveni karton.

Najbolji golman turnira je čuvar mreže Vojvodine Svetislav Vekić, najbolji strelac je Dinamov Ivan Dimitrijević, a najbolji igrač je Miloš Grozdanić iz Vojvodine koji je bio i igrač finalne utakmice.