SRS: Partizan srušio Dinamo na Banjici

Rukomet 30. mar 201920:51 > 20:52
Alex Grimm/Getty Images

Rukometaši Partizana napravili su iznenađenje u 22. kolu Superlige Srbije, pošto su na Banjici savladali lidera na tabeli Dinamo sa 33:32.

Crno-beli su naneli tek drugi poraz ekipi iz Pančeva ove sezone.

Iako su gosti bolje počeli meč, te posle 30 minuta vodili 18:14. Ipak, domaći su postepeno smanjivali zaostatak preko Ivanovića. Ispratio je ritam Milenković, pa je Partizan preokrenuo na 26:23.

Na četiri minuta do kraja već je bilo 31:31, ali su Ivanović i Radivanović izborili pobedu za Partizan.

Za trijumf crno-belih najzaslužniji su pomenuti Ivanović i Radovanović koji su postigli po šest golova. U dresu Dinama Milenković je upisao osam.

Dinamo je prvi sa 40 bodova, dok je Partizan ostao četvrti, ali sada ima 27 bodova.

Mokra Gora priredila je još veće iznenađenje pošto je savladala Metaloplastiku sa 27:26. Ujednačena borba vodila se od prvog minuta, da bi konačni rezultat postavio Erić u završnim sekundama.

Šabačka ekipa je sačuvala drugu poziciju, dok je Mokra Gora na desetom mestu.

Obilić je pobedom nad Kikindom od 31:26 skočio na peto mesto na tabeli.

Napredovao je i Spartak Vojput, koji je posle remija sa Rudarom 29:29 šesti u poretku.