Lovćen slavio protiv Partizana, blizu je titula

Rukomet 30. mar 201921:38 > 21:39
sport klub

Rukometaši Lovćena uspeli su na startu Superlige – mini lige za prvaka da pobede Partizan sa 30:27 (15:15). Do kraja je ostalo još pet rundi, ali je jasno da je potrebno da se desi čudo pa da Cetinjani ne odbrane titulu osvojenu prošle sezone.

Prevagu na tasu Lovćena koji je do pobede stigao posle bolje igre u drugom poluvremenu doneli su Vuk Kaluđerović sa sedam, Aleksandar Mrvaljević sa šest, Vuk Latković sa pet i Nikola Mitrović sa četiri gola. Kod Partizana, raspoloženi za igru u napadu bili su Veselin Drakulović sa sedam, odnosno Đorđo Peruničić i Aleksa Perišić sa po šest golova.

Partizan je bolje otvorio derbi. Odbrana Tivćana je bila izuzetno čvrsta, a na golu je briljirao Jakov Sinđić. S druge strane, izabranici Dejana Stjepčevića su stpljivo tražili i pronalazili pukotine u odbrani Lovćena, pa je sa semaforu pisalo 11:8, 13:10.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 15:15, a takvim epilogom su sigurno bili mnogo zadovoljniji Cetinjani jer su u samoj završnici ovog perioda igre iskoristili dve greške gostiju, dve izgubljene lopte, da lakim golovima iz tranzicije stignu do egala. Da su imali više koncentracije i strpljenja, Tivćani su na odmor mogli da odu sa lepim kapitalom, na osnovu viđenog u prvom delu igre, ali nisu uspeli da materijalizuju bolju igru u prvom delu, a zatim je usledila kazna.

Aktuelni šampion sa Cetinja i ekipa koja u prvenstvu Crne Gore nije doživela nijedan poraz bila je bolja u svim segmentima igre u nastavku. Na desetak minuta pre kraja, Lovćen je pobegao na 28:23 i bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno, da je Lovćen nepravio još jedan veliki korak ka odbrani trona.

U nedelju sa početkom u 18 časova snage će odmeriti Jedinstvo i Komovi, a Lovćen trenutno ima 13 bodova i utakmicu više u odnosu na Komove koji imaju pet i Jedinstvo koje je prikupilo četiri boda.

Partizan iz Tivta je ostao na četiri boda, jasno je da je titula miljama daleko kada su Tivćani u pitanju, ali zato ekipa Partizana može da se nada da će u godini u kojoj slavi 70 godina postojanja uspeti da osvoji trofej u Kupu. Na finalni turnir su se plasirali Partizan, Jedinstvo, Komovi i Budvanska rivijera koja je u četvrtfinalu pobedila Lovćen.

Parovi polufinala su poznati. Snage će odmeriti Budvanska rivijera i Partizan, odnosno Jedinstvo i Komovi, a domaćin finalnog turnira koji se igra 20.i 21. maja će biti naknadno određen.