BiH na korak od istorijskog EP, Slovenija već učesnik

Rukomet 14. apr 201919:01 > 22:01
Doug Pensinger Getty Images Sport

Rukometaši Bosne i Hercegovine pobedili su Finsku na svom parketu u četvrtom kolu grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 31:19 i tako došli blizu istorijskog plasmana na kontinentalno takmičenje.

BiH sad ima šest bodova, koliko i prvoplasirana Češka. Treća je Belorusija sa 4, a Finska ima 0.

Na EP će se plasirati po dve prvoplasirane ekipe iz svake od 8 grupa, te četiri najbolje trećeplasirane.

Ekipa Bilala Šumana je od prvog minuta dominirala, povela sa 5:2, u nastavku postepeno uvećavala prednost i na kraju rutinski slavila.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dino Hamidović sa šest golova, dok je Malinović imao pet.

BiH narednu utakmicu igra protiv trećeplasirane Belorusije 12. juna i trijumf ili bod u tom duelu odvešće je na EP.

Rukometaši Slovenije su obezbedili plasman na EURO dva kola pre kraja, pošto su posle trijumfa nad Holandijom 30:23 zadržali maksimalan učinak i sa 8 bodova vode u grupi 4. Holanđani ostaju treći sa 2 poena.

Tim Veselina Vujovića je prelomio duel sa Lalama u finišu prvog poluvremena kad je otišla na 16:11.

Slovenci naredni meč igraju 12. juna protiv drugoplasirane Letonije.

U derbiju grupe 3 između Severne Makedonije i Islanda nije bilo pobednika 24:24. Island je vodio na poluvremenu 11:10, domaći su u nastavku zaigrali bolje i pred finiš utakmice imali prednost, međutim, Ostrvljani su uspeli da se vrate i golom pet sekundi do kraja dođu do boda u Skoplju.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Kire Lazarov sa osam golova, dok su po 4 dali Dejan Manaskov i Filip Taleski.

Za Islanđane, Magnuson je upisao osam pogodaka.

Dva tima imaju po pet bodova i nalaze se na prve dve pozicije na tabeli. Turska je treća sa 4, a poslednja Grčka ima 2.