Partizan nadigrao Komove pred F4 Kupa

Vesti rukomet 11. maj 201920:54 > 20:56
sport klub

Rukometaši Partizana iz Tivta i Komova iz Andrijevice završili su šampionat. Komovi su osvojili drugo, a Partizan će najverovatnije treće posle pobede nad Komovima – 33:23 (16:12).

Utakmica između Lovćena koji je osvojio titulu i Jedinstva iz Bijelog Polja igra se u nedelju od 19 časova, a mečevi poslednjeg kola su bili sjajna uvertira za finalni turnir Kupa koji se igra u Bijelom Polju 20. i 21. maja i na kojem će se za drugi trofej u sezoni boriti Partizan iz Tivta, Komovi, Budvanska rivijera i Jedinstvo. Polufinalni parovi su Partizan – Budvanska rivijera, Jedinstvo – Komovi.

Ljubitelji rukometa u Tivtu imali su priliku da gledaju odličan meč. Partizan je igrao bez prvog golmana Jakova Sinđića, a Komovi bez sjajnog beka Nemanje Marsenića.

Tivćani su u prvom poluvrenu bili daleko bolji rival. Sjajno su otvorili meč, brzo poveli sa 3:1, a kao posledica dobre igre u odbrani, raznovrsne u napadu, stekli su prednost od šest golova 12:6. Briljirao je u ovom periodu golman Ivan Čule koji je u kratkom vremenskom periodu skinuo pet zicera i sedmerac rukometašima iz Andrijevice.

Do kraja prvog poluvremena, Partizan je održavao prednost, otišao je na odmor sa plus četiri – 16:12, a ono što je sigurno zabrinulo sve u Partizanu je povreda Veselina Drakulovića koji će gotovo sigurno propustiti finalni turnir Kupa. U prvom delu pomenuti Drakulović i Đorđo Peruničić su postigli po četiri gola, dok je Komova najefikasniji bio reprezentativac Aleksandar Bakić sa pet.

Sve dileme oko pobednika rešene su na početku drugom poluvremena. Partizan je zatvorio sve prililaze svom golu, s druge strane Tivćani su u režiji Peruničića i golovima iz tranzicije pobegli na 22:15. Bilo je to naravno dovoljno da se meč mirno privede kraju.

Najefikasniji u sastavu Partizana bili su Đorđo Perunićić sa devet, Veselin Drakulović, Mile Ćuzović i Bogdan Međedović sa po četiri, Aleksa Perić sa tri gola. Kod Komova, raspoloženi za igru u napadu bili su Aleksandar Bakić i Balša Racić sa po šest i Vladan Kastratović koji je postigao pet golova.

Izabranici Dejana Stjepčevića su prikazali jedno od najboljih partija u sezoni, viđeno je mnogo želje i energije u oba pravca, pa navijači Partizana imaju razloga da budu optimisti uoči finalnog turnira Kupa. Ono što brine je povreda Veselina Drakulovića, a Komovi će morati mnogo, mnogo bolje, ako žele, a žele da se umešaju u borbu za osvajanje Kupa Crne Gore.