Čudo Vardara za finale LŠ, Nenadić heroj Vesprema!

Alex Grimm, Getty Images Sport

Rukometaši Vardara plasirali su se u finale EHF Lige šampiona posle velikog preokreta i trijumfa nad Barselonom u polufinalu Fajnal Fora rezultatom 29:27.

Takav ishod duela u Kelnu nije se mogao ni naslutiti posle prvih 30 minuta igre, u kojima je Barsa u potpunosti dominirala i stekla velikih 16:9 na poluvremenu.

I tokom većeg dela drugog poluvremena Katalonci su bili bolji rival, bez mnogo problema održavali su stečenu prednost sve do finiša utakmice (26:22).

Tad je usledio neverovatan preokret osvajača SEHA lige, koji je serijom 6:0 poveo sa 28:26 na dva minuta do kraja i upisao neverovatan trijumf.

Najefikasnii kod Vardara bio je Letonac Kristopans sa 10 golova, Karačić je dodao pet, a Moraes četiri. Fantastičan je bio i srpski golman Dejan Milosavljev sa 18 odbrana.

Kod Barselone, Gomes je upisao sedam pogodaka, dok su po tri imali Arino i Mem.

Makedonski klub će imati šansu da u finalu dođe do druge evropske titule u poslednje tri sezone. Prethodno je šampiono bio 2017.

Protivnik mu je ekipa Vesprema, koja je u drugom polufinalu savladala Vive Kielce sa 33:30.

Mađarski predstavnik je bolje otvorio duel, brzo stekao +4 (7:3), ali je do poluvremena Kielce uspeo da poravna na 12:12.

Ključni momenti utakmice viđene su u samom finišu, kad je Vesprem pri rezultatu 29:28 postigao 3 pogotka i otišao na nedostižnih 32:28.

Najzaslužniji za trijumf Mađara bio je srpski rukometaš Petar Nenadić sa 12 golova, dok je Slovenac Dragan Gajić upisao 5.

U redovima poljskog kluba, Dovičebaeva Dušebajev je imao 6 golova, a Cindrić i Karalek po 5.

Finale je na programu u nedelju od 18 časova. Od 15:15 igra se meč za treće mesto.