SP U21: Hrabri Orlići ostali bez daha, pobeda Slovenije

Vesti rukomet 21. jul 201920:03 > 20:15
SK

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u četvrtom kolu Grupe A Svetskog prvenstva za igrače do 21 godine koje se igra u Španiji, pošto je bolja bila Slovenija 30:28.

Izabranici Borisa Rojevića imaju za čim da žale. Ne da nisu bili inferiorni u okršaju sa šampionom Evrope u ovoj konkurenciji, već su većim tokom utakmice bili bolji. Prvo poluvreme prošlo je u izjednačenoj borbi, ali u drugom Srbija je bila mnogo bolja. Brzo je preuzela vođstvo i držala ga praktično do finiša meča. U jednom trenutku imala je i tri gola prednosti, ali je na kraju ipak do izražaja došao jači individualni kvalitet Slovenaca, koji su poveli tek pet minuta pre kraja 28:27. Zatim su postigli još dva gola i rešili pitanje pobednika.

U redovima pobednika najbolji je bio Gregor Ocvirk sa 10 golova, koji je proglašen igračem utakmice. Domen Novak je postigao šest, a Tim Rožman jedan manje. Na drugoj strani Marko Vignjević je bio prvi strelac sa pet golova, koliko je postigao i Milan Milić, a jedan manje Nikola Ivanović.

Već ranije su obe ekipe obezbedile plasman u osminu finala, a u ponedeljak igraju mečeve poslednjeg kola. Srbija se od 18:30 sastaje sa Tunisom, koji je pobedom nad SAD 30:23 obezbedio plasman među 16 najboljih, i to će biti okršaj za treće mesto u grupi, dok se od 21 sat Slovenija u borbi za prvo mesto sastaje sa Španijom. Oba meča možete pratiti u direktnom prenosu na Sport Klubu 1.