Makedonci, Hrvati i Slovenci u TOP 16, čeka se Srbija

Rukomet 11. avg 201922:42 > 22:45
RSS

Ostalo je još samo jedno kolo do kraja grupne faze šampionata planete za rukometaše do 19 godina koje se igra u Severnoj Makedoniji.

Hrvatska, Slovenija i domaćin Severna Makedonija su već obezbedili plasman među 16 najboljih selekcija, a realne izglede da stignu do cilja imaju i rukometaši Srbije kojima je u poslednjem kolu potrebna pobeda nad selekcijom Tunisa.

U jednom od derbija kola, a svakako regionalnom derbiju, Hrvatska je nadigrala Sloveniju sa 31:21, pa će se u poslednjem kolu protiv Španije boriti za prvo mesto u grupi. Sloveniju očekuje duel sa Norveškom.
U meču, u kojem je Hrvatska dominirala od prvog do poslednjeg minuta, najefikasniji u sastavu Hrvatske bili su Fran Mileta sa šest, odnosno Veron Načinović i Ante Ivanković sa po četiri gola. Kod Slovenije, bolji od ostalih, bili su Staš Slatinek sa osam i Teo Jezernik sa četiri gola.

Severna Makedonija je poražena od Danske sa 29:26, ali je obezbedila plasman među 16 najboljih uoči poslednjeg kola u kome igra protiv Japana. Danci su kontrolisali dešavanja na parketu od početka do kraja, a najefikasniji su bili Mads Hangard i Jepe Kislak sa po šest golova.

Kod Severne Makedonije, raspoloženi za igru u napadu bili su Martin Serafimov sa devet i Nenad Kosteski sa šest golova.

Srbija meč odluke za plasman među 16 najboljih, igra u ponedeljak protiv Tunisa sa početkom u 12 časova i 30 minuta.