LŠ: Rabotnik ispustio pet golova viška u Švedskoj

Rukomet 18. sep 201921:36 > 21:47
Alex Grimm/Getty Images

U meču drugog kola Lige šampiona za rukometaše makedonski Rabotnik poražen je u Švedskoj od Savehofa 25:24, iako je imao pet golova prednosti.

Mnogo su bolje krenuli gosti. Od samog starta bili su u prednosti, a na poluvreme su otišli sa velikih 15:10. Ipak, domaćin je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme i serijom 10:3 došao do preokreta 20:18. Do kraja Šveđani nisu ispuštali prednost i došli do pobede. Kod pobednika najefikasniji bili su srpski internacionalac Stefan Sunajko i Sebastijan Karlson, dok je na drugoj strani Lovro Jotić postiao osam golova. Savehof je prvi u Grupi C sa obe pobede, dok Rabotnik ima oba poraza.

U Grupi D Dinamo je u Bukureštu savladao švedski Kristijanstad 28:25 i lider je sa tri boda. U Grupi A Flensburg protiv norveškog Elveruma došao do druge pobede u grupi 26:19 i sada je usamljen na prvom mestu.