SEHA: Pobeda Voše, Rabotnik bolji od Metaloplastike

Rukomet 24. sep 20191:54 > 1:55
RSS

Rukometaši Vojvodine zabeležili su drugu pobedu u regionalnoj SEHA ligi, pošto su u drugom kolu grupe A savladali ekipi Univerziteta iz Pekinga sa 28:21.

Novosađani su meč počeli neverovantim golovima Tomića i Stankovića. Vrlo brzo je srpski šampion imao četiri gola prednosti. Kineski tim je do prvi pogodak postigao tek u 10. minutu, pa nije mogao da bude ravnopravan rival Voši.

Ekipa iz Novog Sada je dominitala i u drugom poluvremenu, pa je rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Ilić sa šest golova, dok je Strahinja Stanković upisao pet. S druge sstrane, Vang i Huang su se u listu strelaca upisali pet puta.

U grupi B maksimalan učinak ima Rabotnik, koji je lako izašao na kraj sa Metaloplastikom. Makedonski tim je slavio sa 32:21.

Rabotnik je predvodio Lovro Jotić sa osam golova, dok je pet dodao Vladislav Ostrousko. U poraženom timu istakao se Dejan Babić sa šest pogodaka.