SEHA: Dibirov nosio Vardar, Vesprem bez greške u Moskvi

Rukomet 24. sep 201922:33 > 22:37
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

U utorak su na programu bila dva meča regionalne SEHA lige – Vesprem je u Moskvi bio bolji od Spartaka, a Vardar je u Skoplju savladao Nekse iz Našica.

Vesprem je u ruskoj prestonici slavio 26:23, a ispalo je da je ključan period meča bio sam start, budući da su mađarski šampioni vodili sa 6:0 posle osam minuta igre. Ipak, Spartak se oporavio i u 24, minutu imao čak i prednost od 12:11. Ipak, u drugom poluvremenu Vesprem je došao do vođstva, koje nije ispuštao, iako je Spartak u jednom trenutku uspeo da izjednači i na kraju slavio najviše zaslugom odličnog golmana Martona Sekelija.

U narednom kolu prvog oktobra Spartak će gostovati u Zagrebu, a Vesprem će putovati u Bitolj, gde će igrati protiv Rabotnika.

Vardar je savladao Nekse sa 27:25 u neizvesnom meču, a junak pobede makedonskog tima bio je Timur Dibirov sa 9 golova iz 12 šuteva na gol hrvatske ekipe. Za Nekse su po tri gola postigli Đanfranko Pribetić, Marin Jelinić i Saša Barišić Jaman.

Vesprem je prvi u grupi B sa maksimalne tri pobede, a Spartak nema nijedan trijumf. Vardaru je u grupi A ovo bila druga pobeda, dok je Nekse za sada bez ijednog boda.

Rukometaši Vojvodine u ponedeljak su zabeležili drugu pobedu u SEHA ligi, a bolji su bili od Univerziteta iz Pekinga 28:21, a legendarni Nenad Peruničić više nije trener rukometaša Crvene zvezde.