Komovi nadigrali Jedinstvo, Lovćen se mučio u Baru

Rukomet 5. okt 201921:36 > 21:37

Odigrana su tri meča drugog kola šampionata Crne Gore u rukometu. Komovi su nadigrali Jedinstvo sa 32:24, Lovćen je pobedio Mornar 7 u Baru sa 28:26, dok je Rudar slavio protiv Budvanske rivijere sa 29:26.

Rukometaši Komova munjevito su se oporavili od poraza protiv Partizana u derbiju prvog kola. Izabranici Đorđija Markovića odigrali su sjajno u Bijelom Polju. Potpuno su dominirali u drugom poluvremenu za konačnih i više nego zasluženih 32:24.

Najefikasniji u sastavu Komova bili su Nemanja Marsenić sa devet, odnosno Aleksandar Bakić i Vladan Kastratović sa po sedam golova. Kod Jedinstva koje je na poluvremenu bilo na minus dva (11:13), raspoloženi za igru u napadu, bili su Slobodan Zonjić sa sedam, odnosno Nenad Vojinović, Edvin Kučević i Bojan Varagić sa po tri gola.

Lovćen je na poluvremenu meča u Baru vodio protiv Mornara sa 15:11. Cetinjani su se malo opustili u nastavku, a Barani to iskoristili da svedu deficit na samo jedan gol, da uvedu meč u neizvesnu završnicu. Više snage, koncentracije i sreće u poslednjih nekoliko minuta imao je aktuelni šampion Crne Gore.

Prevagu na tasu Lovćena doneli su Vuk Latković sa sedam, odnosno Aleksandar Mrvaljević i Marko Simović sa po šest golova. Kod Barana, Ognjena Mašanovič je postigao šest, a Meris Bošnjak i Luka Mrdak po četiri gola.

Novajlija u elitnom društvu, ekipa Rudara iz Pljevalja, stigla je do druge pobede na startu šampionata. Posle Jedinstva, Rudar je pobedio i Budvansku rivijeru sa 29:26.

Ulogu junaka prigrabili su Radojica Čepić i Petar Eraković sa po pet, odnosno Aleksa Knežević, Nemanja Matović i Miodrag Ćorsović sa po četiri gola. Kod Budvanske rivije, koja je doživela i drugi poraz, bolji od ostalih bili su Radivoje Đodić sa sedam, Vojislav Vukić sa pet i Nebojša Lakić sa četiri gola. Budvani su u prvom kolu poraženi od Mornara.

U poslednje meču drugog kola, snage će u nedelju odmeriti Danilovgrad i Partizan iz Tivta.