LŠ: Budućnost nadigrala Bitinghajm u Nemačkoj

Vesti rukomet 13. okt. 201918:35 > 18:36
ŽRK Budućnost/D. Starčević

Rukometašice Budućnosti ispunile su obećenje koje su dale pre polaska u Nemačku.

Pobedile su Bitinghajm sa 30:23, iskupile su se za poraz od Bresta na svom parketu, napravile su veliki korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja.

Majda Mehmedović i Đurđina Jauković su postigle po sedam golova, Tatjana Brnović, Jovanka Radičević i Barbara Lazović po četiri gola za Budućnost. Kod Bitingahajma, raspoložene za igru u napadu, bile su Angela Melestajn, Kim Naidzinavičijus i Larua Van der Hejden sa po pet golova.

Bitinghajm je dobro otvorio meč, a najviše problema izabranicama Dragana Adžića u prvom poluvremenu, zadavala je Dina Ekerle koja je imala 11 uspešnih intervencija. Na početku meča jedino su Tatjana Brnović i Jovanka Radičević uspevale da nađu put do mreže, pa su Nemice bile u blagoj prednosti.

S druge strane, Marina Rajčić nije bila raspoložena na golu, pa je trener Adžić na teren poslao Norvežanku Emili Stang Sando koja je letos stigla u Podgoricu. Budućnost je pojačala stepen agresivnosti u odbrani, stigla je do nekoliko lakih golova iz tranzicije, bila je u igri.

U samoj završnici, Sando je nanizala četiri uspešne odbrane, a Tatjani Brnović i Jovanki Radičević podršku su pružili i bekovi. Ruku su namestile Đurđina Jauković i Barbara Lazović, Majda Mehmedović je dve ničije lopte pretvorila u golove, pa je šampion Crne Gore na poluvremenu vodio sa 14:12.

Budućnost je fenomenalno otvorila drugo poluvreme. Tri odbrane Sando, uz prvi napad, u golove su pretvorile Barbara Lazović, Majda Mehmedović, Jovanka Radičević i Milena Raičević pa je na semaforu pisalo velikih 18:12.

U tom trenutku, delovalo je da su izabranici Dragana Adžića uspele da slome otpor Bitinghajma, da su uspele da steknu prednost koju neće ispustiti do kraja meča.

Tako je i bilo. Podgoričanke su stigle do prve pobede u elitnom takmičenju, napravile su prvi korak ka plasmanu u glavnu rundu u kojoj će se 12 ekipa podeljenih u dve grupe boriti za plasman u četvrtfinale. Svaki meč je od vitalnog značaja jer se bodovi iz prve, prenose u glavnu randu takmičenja.
U narednom kolu Lige šampiona, Budućnost na svom terenu čeka rumunsku Vlčeu koja je ubedljivo poražena od Bresta sa 37:24.