LŠ: Budućnost odbranom srušila Valčeu, poraz Krima

Rukomet 19. okt 201920:44 > 21:10
ŽRK Budućnost/D. Starčević

Rukometašice Budućnosti pobedile su rumunsku Valčeu sa 23:19 (13:10) u trećem kolu Lige šampiona.

Najefikasnije u sastavu Budućnosti koja se već sada nalazi na pragu plasmana u drugu ili ti glavnu rundu Lige šampiona u kojoj će se 12 ekipa podeljenih u dve grupe boriti za mesto u četvrtfinalu, bile su Jovanka Radičević sa 11, Barbara Lazović sa tri, odnosno Đurđina Jauković, Tatjana Brnović, Majda Mehmedović i Milena Raičević sa po dva gola. Treba istaći i sjajnu partiju Marine Rajčić koja je imala 11 uspešnih odbrana. Kod Valčee, bolje os ostalih, bile su Ostrabel Norgard sa četiri i Marta Erero sa tri.

Izabranice Dragana Adžića koje su takmičenje u elitnom društvu počele porazom od francuskog Bresta na svom parketu, očigledno su naučile lekciju i shvatile na koji način i kako mogu da stižu do pobeda u Ligi šampiona. Odbrana je bila ključna u Nemačkoj gde je pobeđen Bitinghajm, odbrana je bila ključna i u meču u kojem je Budućnost na pleća bacila šampiona Rumunije, ekipu Valčee.

Rumunke su pokazale da se radi o izuzetno jako i kvalitetnom timu, ali ruku na srce u Ligi šampiona i nema drugačijih rivala. Većim delom prvog poluvremena, igralo se po principu gol za gol. U završnici, Marina Rajčić je skinula nekoliko jako teških šuteva, što je Budućnost iskoristila i na odmor otišla sa viškom od tri gola – 13:10.

U nastavku meča, uz podršku sa tribina, rukometašice Budućnosti su nastavile se agresivnom odbranom, borile su se za svaku loptu, za svaki pedalj terena. Podgoričanke su imale problema sa realizacijom, ali su i pored toga sredinom drugog poluvremena vodile sa 16:12.
U trenutku kada je proradio i napad, slavlje navijača Budućnosti je moglo da počne jer je na semaforu pisalo 20:14 na nešto više od pet minuta pre kraja.

U drugom meču grupe, Brest je kao gost pobedio Bitinghajm sa 35:32. Trenutno, Brest ima skor 3-0, Budućnost 2-1, Valčea 1-2, a Bitinghajm 0-3. Budućnost je praktično već obezbedila mesto u glavnoj rundi Lige šampiona, ali je svaki naredni meč od ogromnog značaja jer se bodovi iz prve, prenose u drugu fazu takmičenja i mogu da budu od vitalne važnosti na putu ka četvrtfinalu.

Rukometašice slovenačkog Krima na svom terenu poražene su od Đera 33:21 (13:9). Mađarice su zadržale maksimalan učinak, dok je Krim upisao drugi neuspeh.