Težak poraz Srbije, sa Slovenijom za prolaz

Rukomet 5. dec 201911:25 > 11:26
RSS

Rukometašice Srbije doživele su težak poraz od selekcije Holandije u četvrtom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu. Krajnji rezultat bio je 36:23.

Srbija sada ima polovičan učinak 2-2, kao i Slovenija, pa će međusobni duel između te dve selekcije u petak od 7 ujutru odlučiti ko će u drugu rundu planetarnog šampionata.

Holanđanke, koje su osvojile četiri medalje na poslednjih pet takmičenja, opravdale su ulogu favorita i sada imaju skor od tri pobede i jednog poraza.

Srpkinje su vrlo loše počele meč, van ritma su odigrale kompletno prvo poluvreme, pa u drugom nisu mogle da se vrate.

Dugo nisu mogle do gola izabranice Ljubomira Obradovića, a loše su se postavljale i u odbrani, pa su Holanđanke lako došle do 3:0. Potom je prednost ‘narandžastih’ išla od 5:1, do 12:5 i 15:10. Tek sredinom prvog dela utakmice uspele su Srpkinje da se konsoliduju, ali nisu dugo odolevale rivalu. Na poluvremenu je bilo 20:12.

Holanđanke nisu popuštale ni u nastavku, koristile su maksimalno svaku grešku srpskog tima pa su stigle i do 26:14. Lako su potom stigle i do konačnih 36:23.

Najefikasnije u srpskom timu bile su Liščević, Obradović i Trifunović sa po 6 pogodaka.

Holandiju je predvodila Polman sa osam golova, dok su po šest postigle Van der Hejden, Abing i Dulfer.