Srbija zablistala, malo strepela, pa pobedila!

rss.org.rs

Rukometašice Srbije na briljantan način započele su drugu fazu Svetskog prvenstva u Japanu, pošto su savladale Južnu Koreju sa 36:33 (21:16).

Ekipa Ljubomira Obradovića nije prenela nijedan bod u drugu fazu, ali sada se vratila u igru za visok plasman.

Od starta su Srpkinje bile u prednosti, ali prvi osetniji višak stvorile su kod rezultata 10:5, tokom prvog poluvremena bila je Srbija i na +7 u nekoliko navrata, ali se na odmor otišlo sa pet golova suficita.

Nastavila je Srbija da kontroliše zbivanja na terenu, u tri navrata bilo je +8, ali na 30:22 usledio je pad u kojem Korejke za kratko vreme postižu četiri gola. Seriju prekida Jelena Lavko u 51. minutu, jeste Srbija malo strepela, ali na kraju je došla do zasluženog trijumfa.

Sa sedam golova upravo je Lavko bila najefikasnija, a po pet pogodaka dale su Kristina Liščević, Željka Nikolić i Jelena Trifunović. Na drugoj strani je Eun He Rju postigla deset golova.

U ponedeljak od 7 ujutru Srbija se sastaje sa Nemačkom, a onda u sredu od 10.00 sa Danskom.