Poraz BiH, Slovenija bolja od Severne Makedonije

Rukomet 3. jan 202019:46 > 19:47
N1

Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su u prijateljskom meču od Katara koji je slavio rezultatom 30:27.

Rukometaši Bosne i Hercegovine vodili su gotovo 50 minuta, ali su u završnici pali i na kraju je Katar došao do pobede.

Na samom početku je ekipa Bilala Šumana povela 3:0 i od tada je čuvala prednost do sredine prvog poluvremena kada je Katar došao do prvog izjednačenja.

Ipak, Zmajevi su i u nastavku bili bolji pa su na odmor otišli uz prednost od dva gola (15:13).

Vodila je Bosna i Hercegovina sa po dva ili tri gola sve vreme, ali nije uspevala da u potpunosti slomi otpor rivala. U 50. minutu je Katar došao do izjednačenja 24:24, a zatim iskoristio dva minuta sa igračem više da povede i do kraja sačuva pobedu.

Najefikasniji u pobedi Katara bio je Rafael Kapote sa sedam golova dok je Bosnu i Hercegovinu predvodio Marko Panić sa pet pogodaka.

Bosna i Hercegovina u subotu igra protiv Hrvatske u terminu od 16:50.

Slovenija je bila bolja od Severne Makedonije i slavila je rezultatom 33:28 (19:12).

Slovenija će 10. januara imati proveru protiv Poljske dok će Severna Makedonija istog dana igrati protiv Ukrajine.