Belorusi prejaki za Orlove na startu EP

Vesti rukomet 9. jan 202018:14 > 19:38
RSS

Rukometna reprezentacija Srbije takmičenje na Evropskom prvenstvu utakmicom u Austriji, Švedskoj i Norveškoj započela je porazom od Belorusije 35:30.

Orlovi su dobro držali samo u prvom poluvremenu, koje su izgubili golom razlike 16:15. Međutim, već tada je bilo uočljivo da ima mnogo problema u fazi napada, a promašena su i čak tri sedmerca. U drugih pola sata Belorusi su uspeli da materijalizuju razliku u klasi, koja je očigledno na njihovoj strani i na kraju su došli do ubedljive pobede.

Kod pobednika najviše golova postigao je Artsjom Karalek sa osam golova, dok su Šilovič i Kuleš postigli po pet. Na drugoj strani Bogdan Radivojević bio je najefikasniji sa šest golova, dok su Zelenović i Vujić meč završili sa po četiri gola.

U narednom kolu u subotu Srbija igra sa Crnom Gorom, dok se Belorusija sastaje sa Hrvatskom.

Tok meča

Posle početnog odmeravanja snaga i ravnopravne igre do 6:6, Belorusi su pojačali odbranu i uspeli su da naprave seriju 4-0 i tako su otišli na 10:6.

Srbija je uspela da se konsoliduje, malo su i portugalske sudije počele da isključuju Beloruse i izabranici Nenada Peruničića to su koristili i najviše na krilima Sretenovića i Nemanje Zelenovića rezultatski se vratili i izjednačili na 13:13 pet i po minuta pre kraja poluvremena. Do kraja prvog poluvremena Belorusi su ponovo stekli dva gola prednosti, ali Srbija na veliki odmor odlazi sa solidnih -1 – 16:15 za Belorusiju.

Drugo poluvreme počelo je loše za Srbiju. Jeste da su Orlovi uspeli da dođu do izjednačenja 18:18 posle još jedne situacije sa igračem više, ali evidentna je kriza u napadu, a odbrana sve više popušta i Belorusija je lako stekla +3 (21:18). Izabranici Nenada Peruničića počeli su sve više da greše, koncentracija je u padu, a to su Belorusi iskoristili da se odvoje na pet golova razlike – 25:20. Tada je meč bio praktično prelomljen i do kraja se samo postavljalo pitanje sa koliko golova razlike će srpski tim pretrpeti poraz.