Crna Gora bolja, kraj EP za Srbiju

Vesti rukomet 11. jan. 202017:54 > 19:50
RSS

Porazom od Crne Gore, drugim na šampionatu reprezentacija Srbije i pre kraja grupne faze eliminisana je sa Evropskog prvenstva.

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu. Od Srbije je bolja bila Crna Gora koje je na kraju slavila rezultatom 22:21. Crnoj Gori je ovo prva pobeda u istoriji na šampionatu Evrope.

Za Srbiju je ovo Evropsko prvenstvo završeno, dok Crna Gora može da se nada plasmanu u narednu fazu ako pobedi Belorusiju u trećem kolu. Srbija poslednji meč igra protiv Hrvatske.

Nije bilo golova u prva dva minuta, da bi Srbija došla do vođstva. Ipak, kada se ušlo u deo meča u kome su golovi zamenili greške Crna Gora je bila uspešnija.

Sredinom prvog poluvremena Crnogorci su imali i +4, ali je Srbija uspela da se vrati u igru. U tri navrata su Orlovi imali priliku za izjednačenje, ali su je svaki put ispuštali i Crnogorci su čuvali gol prednosti uprkos tome što su imali čak šest isključenja u prvom poluvremenu. Za to vreme Srbija je tri puta bila sa igračem manje.

Bolje je Srbija ušla u drugo poluvreme, došla je do toliko traženog izjednačenja nakon čega je prešla i u vođstvo pa čak došla i na +3.

Usledio je period u kome je Srbija grešila i u kome nije imala recept kako da zaustavi Božovića koji sa tri gola donosi Crnoj Gori izjednačenje.

U poslednjih 15 minuta praktično se igralo gol za gol, ali je Srbija bila ta koja juri rezultat.

U poslednja dva minuta meča Crna Gora je unela gol prednosti, a uz odbranu Simića otvorio se Crnogorcima put do +2 do čega su i došli golom Radovića.

Crnu Goru je u ovom meču predvodio Nemanja Grbović sa pet golova iz pet pokušaja, četiri je postigao Miloš Božović koji je bio zapravo čovek odluke sa tri vezana gola za izjednačenje.

Za Srbiju je šest pogodaka postigao Lazar Kukić, pet je dao Bogdan Radivojević.

SASTAVI:

Srbija: Crnoglavac, Cupara, Đukić, Ilić N, Ilić V, Ivanišević, Kolaković, Kukić, Marsenić, Mosić, Nikolić, Pešić, Pušica, Radivojević, Sretenović, Zelenović

Crna Gora: Anđelić, Bakić, Božović, Čavor, Glendža, Grbović, Kankaraš, Lasica, Lazović, Lipovina, Mijušković, Radović, Ševaljević, Simić, Vujović F, Vujović S.

TOK MEČA:

Nema gola u prva dva minuta meča. Istakle su se, sa obe strane, za sada odbrane i golmani.

Srbija do vođstva dolazi golom Luazara Kukića, a sa druge strane odgovorio je ubrzo Ševaljević iz sedmerca – 1:1.

Nižu se grešle na obe strane, a Crna Gora dolazi do vođstva preko Grbovića koji se najbolje snašao u velikoj gužvi ispred gola Ivaniševića.

Uskoro se vođstvo Crnogoraca povećalo na dva gola. Još jednom je mrežu Srbije zatresao Ševaljević – 3:1.

Na isteku devetog minuta, Crna Gora dolazi do četvrtog gola, strelac je još jednom Vasko Ševaljević.

Posle tajm auta koji je zatražio Peruničić, Srbija golom Zelenovića smanjuje na 4:2.

Crna Gora preko Grbovića, sa igračem manje dolazi do 5:2, ali lepo sa krila uzvraća Zelenović i Srbija se vraća na -2.

Ako je početak meča bio usporen, sada smo u periodu kada se golovi nižu kao na traci. Za 6:2 za Crnogorce pogađa Grbović, a za 6:3 uzvraća Ilić.

Prvi put Crnogorci dolaze na +4, i to golom Vujovića – 7:3.

Na polovini smo prvog poluvremena, Srbija se vraća na -3 pogotkom Radivojevića za 7:4.

Napadala je Crna Gora, igrala bez golmana. Srbija se odbranila ali je upropastila priluku za laku kontru lošim pasom.

Novi gol za Srbiju postiže Radivojević nakon brzog napada, 7:5. Usledila je i dobra odbrana i sada Orlovi imaju priliku da priđu na samo gol zaostatka. To je Peruničićevim igračima i pošlo za rukom golom Marsenića – 7:6.

Ostalo je deset minuta do kraja prvog poluvremena, Srbija je propustila priliku da dođe do izjednačenja i ponovo je u napadu Crna Gora.

Jeftino Srbija prima gol. Strelac za 8:6 je Božović, ali odmah uzvraća Kukuć ua 8:7.

Peto isključenje za Crnu Goru. Srbija je do sada samo jednom bila sa igračem manje. Na sedam minuta do poluvremena srpski golman promašio je praznu mrežu i novu priliku za izjednačenje.

Srbija je sada na terenu sa igračem manje i koristi to Crna Gora da preko Nikolića dođe do 9:7.

Zelenović je pogodio za 9:8, a Srbija pogotkom Radivojevića iz brze kontre i na prazan gol konačno dolazi do izjenačenja.

Odbranila se Srbija sa ogračem manje, Ivanišević je upisao sedmu odbranu na meču.

Na prazan gol Crnogorci pogađaju za novo vođstvo. Strelac je Lasica – 10:9, ali odgovara Kukić odmah i ponovo je izjednačeno.

Usledila je nova greška Srbije koju je kaznio Vujović. Crna Gora postigla je novi gol sa igračem više iako je Ilićevo isključenje bilo isteklo u momentu kada se mreža iza Ivaniševića zatresla – 11:10.

Meč je nastavljen, a prvi napad u drugom poluvremenu ima Srbija. Kukić pogađa za izjednačenje – 11:11.

Upisao je Ivanišević još jednu odbrnu na golu Srbije koja golom Sretenovića dolazi do vođstva prvi put od drugog minuta meča.

Ne koriste Orlovi priliku da odu na dva gola prednosti pa Crna Gora dolazi do izjednačenja golom Lazovića 12:12.

Sretenović još jednom donosi prednost Srbiji (13:12).

Nema odbrane od Grbovića, ponovo je izjednačeno. U toku je 36. minut.

Nakon nekoliko neuspešnih napada na obe strane, ponovo vodi Srbija. Strelac Zelenović – 14:13.

Brani ponovo Ivanišević i daje priliku Orlovima do dođe do dva gola prednosti, a pokušaće Srbija to da izvede sa igračem više.

Golom Kukića Srbija prvi pit dolazi na +2. Igra se 40. minut. Rezultat je 15:13.

Nakon nove odbrane Ivaniševića, brzo je reagovao Radivojević koji dovodi Srbiju na +3.

Božović pogađa i smanjuje na -2 – 16:14. A dodaje i još jedan gol za 16:15.

Trećim vezanim golom Božovića Crna Gora dolazi do izjednačenja – 16:16. Peruničić traži tajm aut.

Brani Simić, i Crna Gora napada za novo vođstvo. Dugo je napadala Crna Gora i ponovo vodi golom Lipovine. Ali, odmah uzvraća Đukić i sada je 17:17.

Pogađa Lipovina ponovo za ovo vođstvo svoje reprezentacije. Pogađa za njim i S. Vujović i Crna Gora je na +2 na deset minuta do kraja meča – 19:17.

Konačno Srbija dolazi do pogotka, strelac je Marsenić.

Pet i po minuta do kraja meča, Crna Gora je ponovo u vođstvu. Strelac za 20:19 je Grbović.

Novo izjednačenje. Strelac za Srbiju je još jednom Kukić, ali Lipovina odmah uzvraća 21:20 za Crnu Goru.

Odlazi Crna Gora ponovo na +2, manje je od dva minuta do kraja. Strelac je Radović.