EP: Slovenci pobedom počeli drugu fazu

Rukomet 17. jan 202018:02 > 22:01
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Slovenija je savladala Island u prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva u rukometu rezultatom 30:27. Slovenci sada imaju dve pobede i biće prvi na tabeli.

Slovenci su mnogo bolje otvorili meč i posle desetak minuta su imali vođstvo 7:2, a odlični su bili tada Blaž Janc i Dean Bombač. Usledili su minuti u kojima je Islad uspeo da se vrati i do poluvremena je bilo 15:14 za Sloveniju. Odličan je tada bio Gudjundson.

Slovenija odlično počinje i drugo poluvreme i na 15 minuta do kraja ima pet golova viška, ali je Island još jednom probao da odgovori ali i ne da smanji vođstvo protivnika na manje od tri gola.

Najefikasniji u slovenačkom timu je bio Dean Bombač sa devet golova dok su Blagotinšek, Dolenec i Mačkovšek dali po četiri. Bjarki Mar Elison je imao šest golova.

Slovenija u nedelju od 16.15 igra protiv Mađarske dok će Island od 14 časova igrati sa Portugalijom.

Rukometaši Norveške sa 36:29 pobedili su Mađarsku i, poput Slovenaca, imaju maksimalna četiri boda.

Norvežani su tokom svih 60 minuta imali prednost, ona je već u finišu prvog poluvremena iznosila 15:5, i pitanje pobednika se nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje.

Najzaslužniji za to bio je Sagosen sa sedam golova, dok je šest imao Johanesen.

Kod Mađara, koji sad imaju dva boda, po pet golova dali su Ligetvari i Nađ.

Dva poena ima i selekcija Portugalije, posle ubedljivog slavlja nad Švedskom 35:25. Portugalci su u finišu prvog dela uspostavili kontrolu, a sve dileme rešene su posle njihovog vođstva 31:21.

Souza, Magelas i Feraz sa po šest golova bili su najzaslužniji za slavlje.

Kod Šveđana, Nilson i Peterson imali su po četiri.