Novi poraz Zagreba u Ligi šampiona

Vesti rukomet 08. feb. 202019:44 > 19:45
Alex Grimm/Getty Images

U subotu su odigrana četiri meča rukometne Lige šampiona. Pobede su slavili Vesprem, Monpelje i Flensburg. Segedin i Alborg odigrali su meč bez pobednika.

U Grupi A, Segedin i Alborg odigrali su nerešeno 26:26 (13:15), dok je Flensburg slavio na gostovanju Zagrebu 26:25 (11:9).

Flensburg je prvo poluvreme u svoju korist rešio sa dva gola prednost iako je početak meča pripao domaćinu koji je do sredine poluvremena imao konstantno gol prednosti, ali nakon izjednačenja pri rezultatu 6:6 gosti su preuzeli kontrolu.

U drugom poluvremenu se sve vreme igralo gol za gol. Zagreb bi došao na gol zaostatka, a odmah bi odgovorio Flensburg koji je na taj način sačuvao pobedu.

U pobedničkom timu najbolji su bili Marijus Stajnhauzer sa sedam i Magnus Joendal sa pet golova.

U ekipi Zagreba istakli su se Marin Šišić sa osam i David Mandić sa šest golova.

Barselona je (sa deset odigranih mečeva) prva u ovoj grupi sa 18 bodova koliko ima i Segedin, ali iz 11 utakmica. Pari Sen Žermen iz deset mečeva ima 16 bodova. Zagreb je poslednji sa samo jednom pobedom, jednim remijem i devet poraza.

U okviru Grupe B, u derbiju kola Monpelje je bio boljo od Kijelcea 25:24 (12:14), dok je Vesprem slavio na gostovanju Portu 31:24 (14:9).

Nakon nekompletnog 11. kola u ovoj grupi Prvi je Kil sa 18 bodova, dva manje ima Vesprem, a slede Monpelje sa 13 i Kijelce sa 12.