Kup CG: Pobede Komova, Lovćena, Partizana, Rudara…

Rukomet 15. feb 202022:18 > 22:21
RK Partizan 1949

Plasman u četvrtfinale Kupa Crne Gore u rukometu izborili su Komovi, Lovćen, Partizan, Rudar, Perper, Budvanska rivijera, Budućnost i Mornar.

U četvrtfinalu koje je na programu 25. i 26. februara za plasman na finalni turnir boriće se Partizan i Budvanska rivijera, Komovi i Rudar, Lovćen i Mornar, odnosno Budućnost i Perper.

Komovi koji brane trofej koji su osvojili prošle godine pobedili su kao gosti ekipu Berana sa 31:26. Momci iz Andrijevice su bili bolji rival od prvog do poslednjeg minuta u jednom od derbija osmine finala. Najefikasniji u sastavu Komova bili su Aleksandar Bakić i Vladan Kastratović sa po osam golova.

Kod Berana, bolji od ostalih bili su Duško Trifunović sa osam, odnosno Filip Marsenić i Nikola Babović sa po pet golova. Senku na meč je bacila teška povreda srednjeg beka Komova, Nemanje Marsenića, koji je nezgodno pao i slomio ruku. Očekuje ga opreacija i prilično dug oporavak.

Partizan je opravdao ulogu favorita protiv Danilovgrada. Tivćani su kontrolisali dešavanja na parketu od prvog do poslednjeg minuta i na kraju slavili sa 30:27 (16:11).

sport klub

Draško Kaluđerović je postigao osam, Đorđo Peruničić pet, Vuk Kaluđerović četiri, Nemanja i Vesko Drakulović po tri gola. S druge strane, centralna figura u sastavu Danilovgrada bio je sjajni golman Stefan Đurđevac koji je imao 19 odbrana.

Rukometaši Lovćena su u Podgorici savladali Zabjelo sa 45:29. Krajnji rezultat je dovoljan da ilustruje dešavanja na parketu. Tim sa Cetinja je na poluvremenu vodio sa 22:13, a centralna figura meča bio je Radovan Stanojević sa 14 golova. U ekipi Zabjela istakli su se Slobodan Anđelić sa šest i Aleksa Jokić sa pet golova.

Rudar je posle izjednačenog prvog poluvremena – 10:10 u nastavku slavio u Bijelom Polju protiv Jedinstva sa 27:21. Prevagu na tasu tima iz Pljevalja doneli su Aleksa Knežević sa osam i Emir Đulović sa četiri gola. Kod Jedinstva, bolji od ostalih bili su Nikola Jelić i Danilo Joksimović sa po sedam golova.

Plasman među osam najboljih u četvrtak je izborio Perper, koji je eliminisao ekipu Berana 1949 sa 39:18. Janko Drecun je postigao osam, Danilo Božović i Petar Mirović po šest golova. Kod gostiju, bolji od ostalih bili su Luka Savović sa šest i Mihailo Bucković sa pet golova.

Budućnost je u Podgorici pobedila Prvi As sa 46:36. Danilo Milić je postigao devet, a Dejan Lipovina osam golova za Podgoričane. Kod gostiju, bolji od ostalih bili su Miloš Mijušković sa sedam i Meris Bošnjak sa šest golova. U poslednjem meču osmine finala, Mornar je kao gost pobedio Brskovo sa 34:27.

Budvanska rivijera je voljom žreba obezbedila mesto u četvrtfinalu. Ljubitelji rukometa sa nestrpljenjem očekuju četvtrfinalne duele jer se očekuje velika i bespoštedna borba za mesto na finalnom turniru Kupa.