LŠ: Pobeda Zagreba i poraz Vardara od Porta

Rukomet 22. feb 202019:47 > 19:49
Juergen Schwarz/Getty Images

Četiri meča odigrana su u subotu u rukometnoj Ligi šampiona. Zagreb upisao pobedu, Porto bolji od Vardara.

Rukometaši Zagreba prekinuli su niz od tri poraza i na svom parketu, u meču 13. kola Grupe A, savladali Alborg 31:30 (16:15).

Početak meča pripao je gostima, ali je Zagreb uspeo da stigne dva gola zaostatka i diktira tempo u igri gol za gol. Sve vreme je domaći tim imao gol ili dva prednosti sem u par minuta sredimom drugog poluvremena kada je Alborg uspeo na kratko da povede. Ipak, Zagrepčani su se na kraju radovali.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Ante Gadža sa devet i Zlatko Horvat sa sedam golova.

Na drugoj strani istakao se Janus Dadi Smarson sa sedam pogodaka.

U Grupi B, Porto je savladao Vardar 30:22 (11:10) i tako i sam prekinuo niz od tri poraza.

Neizvesno je bilo u prvom poluvremenu iako je Porto, nakon početne bolje igre Vardara, imao prednost sve vreme, ali nije uspevao da se „odlepi“ na više od nekoliko golova. To se ipak promenilo u drugom poluvremenu u kome su domaći dominirali pa nijednog trenutka nisu pobedu doveli u pitanje.

Porto su predvodili Antonio Rodriges, Aleksis Ernandez i Andre Gomeš sa po pet golova.

U Vardaru su najbolji je bio Danil Šiškarev sa sedam pogodaka.

U ostalim mečevima u subotu, Pari Sen Žermen je savladao Elverum 31:25, a Meškov je bio bolji od Kila 33:30.