Dragocena pobeda Jedinstva, slavili Komovi i Lovćen

Rukomet 29. feb 202021:40 > 21:43
sport klub

Odigrana su tri meča 11. kola šampionata Crne Gore u rukometu, a pobede su ostvarili Jedinstvo iz Bijelog Polja, Komovi iz Andrijevice i Lovćen sa Cetinja.

Jedinstvo je u Danilovgradu pobedilo istoimenu domaću ekipu sa ubedljivih 37:24.

Momci iz Bijelog Polja nastavljaju borbu za plasman u mini ligu za titulu, a sa osvojenim bodovima u Danilovgradu napravili su kapitalan korak ka ostvarenju primarnog cilja, a to je opstanak u elitnom društvu.

Rukometaši Jedinstva su dominirali od prvog do poslednjeg minuta. Na poluvremenu su vodili sa 19:11, a zatim nastavili sa odličnom igrom za konačnih 37:24.

Najefikasniji u sastavu tima iz Bijelog Polja bili su Nemanja Đurašković sa 10, Nikola Jelić sa osam i Bojan Varagić sa šest golova. Kod Danilovgrada, bolji od ostalih bili su Jovan Popović i Vuksan Zmajević sa po četiri, odnosno Nikola Marušić i Aleksa Vujović sa po tri gola.

Lovćen je posle velike borbe stigao do pobede protiv Budvanske rivijere – 28:27.

Izabranici Brana Božovića, rukometaši Budve, vodili su na poluvremenu sa 16:14, ali su Cetinjani do kraja uspeli da naprave preokret i opravdaju ulogu favorita.

Luka Vukičević i Slobodan Bulajić su postigli po pet golova, Brijan Ankersen četiri gola za Lovćen. Kod Budvanske rivijere, raspoloženi za igru u napadu, bili su Radivoje Đodić sa 12, Vojislav Vukić sa šest i Marko Radoman sa četiri gola.

Komovi su nadigrali Mornar sa 38:29 (20:16), a pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka. Slobodan Zonjić je postigao 11, Aleksandar Bakić osam, a Milija Kastratović pet golova za ekipu iz Andijevice. Kod Mornara bolji od ostalih bili su Denis Šabanović sa osam, Jovan Marojević sa sedam i Emir Mujić sa četiri gola.

11. kolo: Danilovgrad – Jedinstvo 24:37, Komovi – Mornar 38:29, Lovćen – Budvanska rivijera 28:27. Nedelja: Partizan – Rudar.

Tabela: Komovi 18, Lovćen 18, Partizan 14, Rudar 10, Jedinstvo 10, Mornar 6, Budvanska rivijera 6, Danilovgrad 4.