Rudar dobio tiler protiv Komova, Partizan protiv Budve

RK Rudar Pljevlja

Odigrana su tri meča 13. kola šampionata Crne Gore u rukometu, a pobedama su se radovali Rudar iz Pljevalja, Partizan iz Tivta i Lovćen sa Cetinja.

U velikom derbiju kola, Rudar je na svom terenu posle velike borbe i triler završnice pobedio Komove sa 31:30 (14:16).

Najefikasniji u sastavu Rudara koji je tokom prvog poluvremena imao minus od četiri gola, koji je tokom drugog imao minus od tri gola, bili su Arsenije Dragašević sa sedam, Dragan Jelušić i Petar Eraković sa po šest, odnosno Aleksa Knežević i Radojica Čepić sa po pet golova.

Kod Komova, raspoloženi za igru u napadu, bili su Vladan Kastratović sa 12, Slobodan Zonjić sa sedam i Aleksandar Bakić sa šest golova.

Pitanje pobednika je rešeno u poslednjim sekundama. Igrači Komova su ometali izvođenje sa centra, to automatski znači crveni karton i sedmerac. Vreme je isteklo, a ruka nije zadrhatala Draganu Jelušiću za 31:30. Ljubitelji rukometa mogli su da uživaju u istinskom spektaklu.

Rukometaši Partizana iz Tivta pobedili su Budvansku rivijeru sa 24:23, a gol odluke je postigao Gavrilo Samardžić. Prvo poluvreme donelo je veliku borbu. Tivćani su vodili sa 15:14 uz osam odbrana Marka Mudreše, šest golova Nemanje Barca i četiri Nemanje Drakulovića.

U nastavku meča, Mudreša je nastavio sa sjajnim odbranama, pa je Partizan pobegao na 20:16. U ovom periodu pogađali su Nemanja i Veselin Drakulović, Vuk Kaluđerović….Budvani se nisu predavali, naprotiv, pa su na sedam minuta pre kraja poslije serije 5:0 poveli sa 21:20.

U tom trenutku, Mudreša je skinuo zicer, a Vesko Drakulović i Vuk Kaluđerović pogodili za 22:21 za Partizan. Do kraja je ostalo tri minuta i bilo je jasno da sledi neizvesna završnica. Veselin Drakulović je pogodio za 23:22, a Vojislav Vukić za 23:23. Gol za 24:23 delo je Gavrila Samardžića, koji je zatresao mrežu posle sjajne asistencije Đorđa Peruničića. Do kraja, Partizan se odbranio.

Najefikasniji u sastavu Partizana bili su Nemanja Barac sa sedam, Nemanja i Veselin Drakulović sa po pet golova, dok je Marko Mudreša ima 15 odbrana. Kod Budvana, raspoloženi za igru u napadu bili su Luka Nikolić, Radoje Đođić i Vojislav Vukić sa po pet golova.

Aktuelni šampion Lovćen je posle izjednačenog prvog poluvremena – 11:11, u nastavku uspeo da slomi otopr Jedinstva i slavi u Bijelom Polju sa 27:22. Prevagu na tasu Cetinjana doneli su Slobodan Bulajić sa 10 i Luka Vukićević sa osam golova. Kod Jedinstva, Nemanja Đurašković je postigao šest, a Bojan Varagić i Danilo Joksimović po pet.

13. kolo: Budvanska rivijera – Partizan 23:24, Jedinstvo – Lovćen 22:27, Rudar – Komovi 31:30, Nedelja: Mornar – Danilovgrad.

Tabela: Lovćen 20, Komovi 18, Partizan 18, Rudar 12, Jedinstvo 10, Budvanska rivijera 6, Mornar 6, Danilovgrad 4.