LŠ: Budućnost posle trilera do boda protiv Bresta

Rukomet 10. okt 202020:04 > 20:07
ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti, posle tri poraza na startu Lige šampiona, stigle su do zlata vrednog boda protiv Bresta – 22:22 (12:12), a sada sa mnogo više samopozdanja nastavljaju borbu za plasman u doigravanje za F4.

Podsećanja radi Budućnost je poražena od Podravke bez 11 rukometašica iz prve postave zbog koronavirusa i povreda. Protiv CSKA i Odenzea, ekipa je bila miljama daleko od željene forme posle perioda provedenog u izolaciji, a bod protiv Bresta je od vitalnog značaja, kako u rezultatskom, tako i u psihološkom smislu.

Najefikasnije u sastavu Budućnosti bile su Alison Pino sa šest, Jovanka Radičević sa šest, odnosno Tatjana Brnović sa tri i Nikolina Vukčević sa dva gola. Kod Bresta, Gledis Lesor je postigla pet, Ana Gros četiri, Slađana Pop Lazić tri, a Đurđina Jauković dva gola.

Kao što se i očekivalo rukometašice Budućnosti i Bresta vodili su bespoštednu borbu na parketu, a evidentno je bilo da su izabranice Dragana Adžića, posle svih problema koje su imale sa koronavirusom i povredama na pravom putu da stignu do optimalne forme.

Brest koji je trenutno jedna od najboljih ekipe Evrope, bolje je otvorila meč, imala je blagu prednost, ali su Podgoričanke uspele da uzvrate udarac. Vodile su sa 12:10 u završnici prvog poluvremena, ali je na kraju, na semaforu pisalo 12:12.

Budućnost je fenomenalno počela drugo poluvreme, povela je sa 17:13. Međutim, usledio je veliki pad u igri. Podgoričanke više od pet minuta nisu uspele da zatrese mrežu, a gošće su to naravno znale i umele da kazne, pa su stigle do izjednačenja – 17:17.

Na nešto više od deset minuta pre kraja bilo je jasno da sledi velika borba, te da se nijanse odlučiti pitanje pobednika. Podsećanja radi, Budućnost su bodovi bili jako potrebni posle poraza od Podravke, CSKA iz Moskve i Odenzea, dok je Brest slavio protiv Valčee, Borusije, a sa aktuelnim šampionom Evrope, Đerom, odigrao nerešeno.

Na 30 sekundi pre kraja, Barbara Arenhart je uspela da skine zicer Slađani Pop Lazić, Budućnost je imala poslednji napad, ali nije uspela da ga iskoristi pa je meč završen rezultatom 22:22. U narednom kolu, šampion Crne Gore gostuje Borusiji iz Dortmunda.

Mec je na svom terenu pobedio Krim iz Slovenije sa 33:27 (19:11), a pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka. Prevagu na tasu Meca, donele su Tjaša Stanko sa osam, Orlane Kanor sa četiri i Katarina Borgard sa tri gola. Bolje od ostalih kod ekipe Krima, bile su Osena Ugolin i Matea Pletikosić sa po šest, odnosno Valentija Klemenčić sa tri gola.

U ostalim mečevima koji su odigrani u subotu, Đer je pobedio Odenze sa 32:25, dok je Kristijanstad slavio protiv Bukurešta sa 30:25.

Podsećanja radi, dve prvoplasirane ekipe iz grupa će izboriti plasman u četvrtfinale, a ekipe koje budu na kotama tri, četiri, pet i šest idu u osminu finala. S obzirom na sve probleme koje je imala Budućnost, sada je primarni cilj da se preživi grupna faza i stigne do osmine finala.