Rudar bolji od Partizana, Komovi od Berana

Vesti rukomet 10. okt. 202020:08 > 20:10
RK Rudar Pljevlja

Odigrana su dva meča trećeg kola šampionata Crne Gore u rukometu. Rudar iz Pljevalja je na svom terenu pobedio Partizan iz Tivta sa 28:22, dok su Komovi iz Andrijevice pobedili Berane sa 18:17.

Svi koji su očekivali veliku borbu i neizvestan meč u Pljevljima, ostali su razočarani, jer je Rudar dominirao od prvog do poslednjeg minuta. Pljevljaci su na poluvremenu vodili sa 15:8, a zatim su mirno i bez problema priveli meč kraju.

Prvu pobedu Rudaru, posle poraza od Berana i Budvanske rivijere, doneli su Ognjen Leković sa 11, Luka Barjaktarević sa pet i Nemanja Matović sa četiri gola. Kod Partizana, bolji od ostalih, bili su Đorđe Peruničić sa osam, Veselin Drakulović sa pet i Nemanja Barac sa četiri gola.

Komovi su pobedili u Beranama sa 18:17, nakon što su prvo poluvreme dobili sa 12:5. Domaćin je uspeo da se vrati u meč, uspeo je da stigne do izjednačenja, a pobedu Komovima je doneo Slobodan Zonjić.

Najefikasniji u sastavu Komova, bili su Slobodan Zonjić sa devet i Vladan Kastratović sa pet golova. Kod Berana, bolji od ostalih, bili su Željko Femić i Nemanja Đurašković sa po četiri, odnosno Milun Danić sa tri gola.

Danilovgrad i Lovćen igraju 11. oktobra, a treću rundu zatvaraju Mornar i Budvanska rivijera. Ovaj meč je na programu 15. oktobra. U ovom kolu, slobodna je ekipa Jedinstva iz Bijelog Polja.