Lovćen čuva oreol nepobedivosti, na Cetinju pao Rudar

Rukomet 1. nov 202020:34 > 20:38
sport klub

Kompletirano je šesto kolo šampionata Crne Gore u rukometu, a pobedama su se radovali Lovćen, Budvanska Rivijera i Berane.

U poslednjem meču šeste runde, Lovćen je posle velike borbe pobedio na Cetinju Rudar iz Plevalja sa 34:31. U subotu, Budvanska rivijera je u derbiju pobedila Komove sa 38:27, dok je ekipe Berana savladala Mornar u Baru sa 30:23.

Utakmica između Partizana iz Tivta i Jedinstva iz Bijelog Polja je odložena zbog problema koji Tivćani imaju sa koronavirusom, a u ovom kolu je slobodna ekipa Danilovgrada.

Posle prvog poluvremena na Cetinju je pisalo 17:17. Sredinom drugom poluvremena, Rudar je pobegao na 27:24, ali se izabranici Duška Milića nisu predavali, naprotiv. Strpljivo su topili prednost, zatim na dva minuta pre kraja poveli sa 33:30, što je bilo dovoljno za novu pobedu u šampionatu.

Prevagu na tasu Lovćena koji nije osetio gorčinu poraza, kao ni Budvanska rivijera, doneli su Draško Kaluđerović sa 11, Igor Marković sa sedam, Nemanja Drakulović sa šest i Vuk Latković sa pet golova. Kod Rudara, raspoloženi za igru u napadu, bili su Luka Barjaktarević sa šest, Dragan Jelušić, Ognjen Leković i Filip Racković sa po pet golova.

Budvani su takođe sačuvali oreol nepoedivosti u dosadašnjem delu šampionata. U derbiju protiv Komova, koji su pre gostovanja u Budvi, takođe bili neporaženi, mnogo dilema oko pobednika nije bilo. Ekipa iz Budve je prvo poluvreme dobila sa 14:10, u nastavku odigrala još bolje za konačnih 38:27.

Najefikasniji u sastavu Budvanske rivijere, bili su Marko Simović sa devet, Vojislav Vukić sa sedam i Radivoje Đodić sa šest golova. Kod Komova, bolji od ostalih bili su Nemanja Marsenić sa šest, odnosno Slobodan Zonjić i Milija Kastratović sa po pet golova.

Berane su pobedile Mornar sa 30:23 (13:12). Na osnovu prvog poluvremena, delovalo je da sledi velika borba i neizvesna završnica, ali su Beranci sredinom drugog poluvremena pobegli na 23:15, a zatim mirno priveli meč kraju.

Prevagu na tasu Berana, doneli su Nemanja Đurašković i Filip Marsenić sa po osam golova, dok je Luka Došljak postigao šest. Kod Mornara, bolji od ostalih bili su Miloš Živković sa pet, Denis Šabanović sa četiri i Ognjen Mašanović sa tri gola.

TABELA: Budvanska rivijera 10, Lovćen 10, Komovi 6, Berane 6, Rudar 4, Mornar 4, Partizan 2, Danilovgrad 2, Jedinstvo je bez bodova.